Translate

четвер, 1 березня 2018 р.

Про оплату роботи в нічний час

    Як розрахувати розмір доплати за роботу в нічний час?
В. Вєтрова, м. Київ


    Відповідь. Оплата праці за роботу в нічний час належить до державних норм з оплати праці, які є обов'язковими для підприємств усіх форм власності та господарювання (ст. 12 Закону України «Про оплату праці»).
    За статтею 108 КЗпП робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, що встановлюється в колективному договорі. з дотриманням норм генеральної, галузевої (регіональної) угод, але не нижче ніж 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.
   Водночас умови оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери визначаються згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі — постанова № 1298).
    На виконання п. 6 постанови № 1298 міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади було розроблено і затверджено конкретні умови оплати праці та розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників підвідомчих бюджетних установ, закладів та організацій відповідно до Єдиної тарифної сітки з урахуванням складності, відповідальності та специфіки їхньої роботи.
    Працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери згідно з пп. 36 п. З постанови № 1298 установлюється доплата в розмірі до 40% годинної тарифної ставки за роботу в нічний час за кожну годину роботи з 10 години вечора до шостої години ранку.
    Рішення про конкретний розмір ухвалює керівник установи, закладу залежно від складності, характеру„обсягу виконуваних робіт, витрат основного робочого часу.
    Згідно зі ст. 1 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
    Відповідно до ст. З1 Закону (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VІІІ) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
    Тобто, якщо працівник виконав місячну норму праці, йому мають нарахувати заробітну плату, не нижчу від розміру мінімальної заробітної плати.
    Частиною 2 ст. З1 Закону визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру; в тому числі не враховується доплата за роботу в нічний час.
     Отже, розмір доплати за роботу в нічний час розраховується у відсотках від розміру годинної тарифної ставки, однак виплачується понад розмір мінімальної заробітної плати.

Джерело:     Про оплату роботи в нічний час // Праця і зарплата. - 2018. - № 7. -  С. 12.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар