Translate

середа, 13 червня 2018 р.

Про перенесення вихідних днів

    Застосовуючи рекомендації Кабміну щодо 1 створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів, роботодавець має право переносити вихідні та робочі дні на підприємстві. Чи має працівник працювати 5 травня 2018 р. (день, на який перенесений робочий день З0 квітня), якщо З0 квітня він перебував у щорічній відпустці?
М. Скороходова, Житомирська обл.
 

    Відповідь. З метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ й організацій перенести вихідні та робочі дні в порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким установлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.
    Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).
    Ці рекомендації не мають обов'язкового характеру для підприємств приватної форми власності. Рішення про таке перенесення ухвалює власник разом з профспілкової організацією. У разі перенесення робочих днів має бути забезпечено дотримання вимог ст. 32 КЗпП щодо повідомлення про таке перенесення не пізніше як за два місяці.
    У разі перенесення робочих днів відбувається зміна режиму роботи підприємства, З0 квітня визначається як вихідний день, а 5 травня — робочий день для всіх працівників. які працюють на умовах п'ятиденного робочого тижня незалежно від перебування у відпустках або тимчасової непрацездатності.

Джерело:  Про перенесення вихідних днів // Праця і зарплата. - 2018. - № 20. -  С. 10.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар