Translate

понеділок, 11 червня 2018 р.

Щодо витрат на проїзд відрядженого працівника

    Чи має право роботодавець у власному положенні про відрядження звужувати відряджуваним працівникам можливість вибору певного виду транспорту (наприклад за квитками першого та бізнес-класу) порівняно з можливістю, зазначеною законодавством?
І. Катугіна, м. Київ


    Відповідь. Гарантії для працівників, які направляються у відрядження, встановлені Податковим кодексом України та ст. 121 КЗпП, згідно з якою працівникам, які направляються у службове відрядження, виконану роботу оплачують відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку.
    Крім того, їм виплачуються добові за час перебування у відрядженні, оплачується вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати з найму житлового приміщення в порядку і розмірах, установлюваних законодавством.
    Виплати, передбачені ч. 2 ст. 121 КЗпП на підприємствах, в установах, організаціях, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, провадяться з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» (далі — постанова № 98).
    За пунктом 9 постанови № 98 та п. 6 розділу II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.98 р. № 59 (далі — Інструкція), витрати на проїзд відрядженого працівника в м'якому вагоні, суднами морського та річкового транспорту, повітряним транспортом за квитками першого класу та бізнес-класу відшкодовуються в кожному випадку з дозволу керівника згідно з оригіналами підтвердних документів.
    Згідно з п. 5 розділу II Інструкції керівник підприємства може встановлювати додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження: витрат на найм житлового приміщення, на побутові послуги, транспортні та інші витрати (у тому числі на оплату вартості послуг із Інтернет-замовлення та придбання електронних проїзних документів на транспортні засоби). Зазначені обмеження запроваджуються наказом (розпорядженням) керівника підприємства.
    Тобто, виходячи зі змісту нормативних актів, право вирішувати питання оплати проїзду першим класом надано керівникові.

Джерело:  Щодо витрат на проїзд відрядженого працівника // Праця і зарплата. - 2018. - № 18. -  С. 10.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар