Translate

понеділок, 11 червня 2018 р.

Індексація в разі підвищення тарифної ставки (окладу)

    Чи враховується доплата до рівня мінімальної зарплати під час проведення порівняльних розрахунків для визначення індексації в разі підвищення тарифної ставки (окладу)?
А. Кирієнко, м. Чернігів


    Відповідь. За пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами, далі — Порядок), значення індексу споживчих цін береться за 1,0 або 100% у місяці, в якому відбувається підвищення тарифних ставок (окладів). Індекс споживчих цін для проведення подальшої індексації обчислюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифних ставок (окладів).
    Сума індексації в місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховується, якщо розмір підвищення заробітної плати перевищує суму індексації, що склалася в місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення не перевищує суми індексації в місяці підвищення тарифних ставок (окладів), індексація в цьому місяці розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення заробітної плати. Якщо відбувається підвищення тарифних ставок (окладів), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають одноразового характеру.
    У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових, без підвищення тарифних ставок (окладів), сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати.
    Отже, якщо в січні 2018 о. відбулося підвищення посадового окладу, то значення індексу споживчих цін у цьому місяці береться за 1.0 або 100%.
    Порівняння суми підвищення заробітної плати з урахуванням всіх її складових із сумою індексації проводиться в умовах місяця, в якому відбулося таке підвищення.
    Тобто порівнюється розмір заробітної плати, визначений виходячи з посадового окладу до підвищення та після підвищення.
    При цьому доплата до мінімальної заробітної плати, ураховуючи специфіку її визначення, не враховується.

Джерело:  Індексація в разі підвищення тарифної ставки (окладу) // Праця і зарплата. - 2018. - № 19. -  С. 14.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар