Translate

середа, 15 липня 2020 р.

Щодо переліку документів для підтвердження права на додаткову соціальну відпустку

   Які документи потрібно подати розлученій жінці, яка має неповнолітніх дітей, для отримання до­даткової соціальної відпустки?
В. Курилова, Одеська обл.

    Відповідь. За статтею 19 Закону України «Про відпуст­ки» (далі — Закон) жінці, яка працює і має двох або біль­ше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка всиновила дитину, матері особи з інвалідністю з ди­тинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батькові ди­тини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інва­лідністю з дитинства підгрупи А І групи, чи одному з при­йомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).
   У законодавстві про працю відсутнє визначення понят­тя «одинока мати». Водночас згідно з п. 9 постанови Пле­нуму Верховного Суду України від 06.11.92 р. № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» одинокою матір'ю слід вважати жінку, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в уста­новленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жін­ку, яка виховує й утримує дитину сама.
   Законодавством не визначено такої категорії, як «ін­ша жінка, яка виховує дитину сама». До цієї категорії жі­нок доцільно відносити, зокрема, розлучену жінку: жін­ку, яка виховує дитину без батька, в тому числі жінку, яка народила дитину, не перебуваючи у шлюбі, і при цьому батько визнав дитину; жінку, яка вийшла заміж, але її ди­тина новим чоловіком не усиновлена, оскільки батько в дитини є.
   Чинним законодавством наразі не визначено конкрет­ного переліку документів, які слід пред'явити одинокій матері для підтвердження свого статусу та отримання додаткової соціальної відпустки.
   Тому роботодавцеві може бути подано будь-який на­лежним чином оформлений та засвідчений в установле­ному порядку документ, у якому з достатньою достовір­ністю підтверджується відсутність участі батька у вихо­ванні дитини. Рішення щодо надання відпустки з ураху­ванням поданих документів ухвалює роботодавець.

Джерело:  Щодо переліку документів для підтвердження права на додаткову соціальну відпустку // Праця та зарплата. - 2020. - № 9. - С. 20.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар