Translate

вівторок, 4 лютого 2020 р.

Догляд за хворим

   Де взяти підгузники, глюкометр і слуховий апарат?
«Мій брат - інвалід дитинства І групи. Згідно з висновком медично-соціальної експертної комісії йому від держави належаться безкоштовні памперси. Це прописано в його «Індивідуальній програмі реабілітації» (ІПР). Прошу пояснити мені, де та як я можу їх отримати?
Берковська М. М., с. Кострижівка, Чернівецька обл.»


Куди йти...
    Видача медичних засобів за індивідуальною програмою реабілітації регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами» № 1301 від 3 грудня 2009 року (в редакції від 29.07.2011 р.). Згідно з документом, забезпечення дорослих і дітей з інвалідністю засобами реабілітації здійснюється на підставі медичного висновку і коштом державного або місцевих бюджетів.
   До медичних засобів реабілітації належать:
•    високопоглинаючі прокладки для жінок, які страждають на нетримання сечі;
•    сечоприймачі чоловічі та жіночі;
•    калоприймачі;
•    підгузники;
•    технічні засоби (глюкометри, термометри і тонометри);
•    слухові апарати.
    За надання цих засобів відповідають установи охорони здоров'я.
...і що робити?
    Для того щоб мати змогу отримувати названі засоби реабілітації, треба звернутися до сімейного лікаря і написати відповідну заяву. Крім цього, потрібно надати такі документи:
►       паспорт або свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);
►    ідентифікаційний код або паспорт із позначкою про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера;
►    висновок МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів -висновок ЛКК) при первинному зверненні до територіальних органів охорони здоров'я або коли змінюються група і причина інвалідності;
►    індивідуальну програму реабілітації (особи або дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК щодо забезпечення технічними засобами;
►    довідку з місця реєстрації (для дітей з інвалідністю віком до 16 років і осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання);
►    документи, що підтверджують особу та повноваження законного представника (якщо він представляє інтереси людини з інвалідністю). Видача засобів реабілітації може здійснюватися як через сімейного лікаря, так і через аптеки, з якими співпрацює медичний заклад. Дану інформацію повинен роз'яснити сімейний лікар.
    Крім того, засоби реабілітації видаються в міру їх наявності. Якщо в наявності їх немає, формується черга. Коли технічні засоби будуть, їх видадуть у порядку черги.

Джерело: Догляд за хворим // На пенсії. - 2020. - № 4. - С. 3.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар