Translate

четвер, 23 липня 2020 р.

Про врахування стажу попередньої роботи

   У 1999—2005 рр. жінка працювала в райцентрі соціальних служб для молоді спеціалістом категорії 1 і бухгалтером, у 2005—2007 рр. — головним спеціалістом відділу управління праці та соцзахисту населення райдержадміністрації.
   З 2007 р. і донині вона працює заступником директора селищного терцентру соцобслуговування (надання послуг).
   Чи має враховуватися стаж її попередньої роботи для нарахування надбавки за вислугу років?
С. Дмитриченко, м. Одеса 

   Відповідь. Згідно з пунктом 3 Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 15.06.2011 р. № 239, зареєстрованим у Мін'юсті України 06.07.2011 р. за № 815/19553 (зі змінами, далі — Порядок № 239), надбавка за вислугу років виплачується керівникам установ соціального захисту населення та їхнім заступникам з основного виду діяльності, керівникам структурних підрозділів та їхнім заступникам із соціальної, психологічної, педагогічної, фізичної, медичної, трудової, професійної реабілітації, надання соціальних (соціально-медичних) послуг (допомог), соціального обслуговування, медичного супроводу, спостереження, забезпечення стаціонарного проживання тощо, крім тих, що мають право на виплату надбавки (доплати) за стаж роботи (вислугу років) на інших підставах, інструкторам з трудової адаптації, методистам з професійної реабілітації, організаторам культурно-дозвіллєвої діяльності, фахівцям із соціальної роботи (із соціальної допомоги вдома, з фізичної реабілітації), соціальним працівникам, психологам, соціальним робітникам.
   Пунктом 4 Порядку № 239 визначено, що до стажу роботи, шо дає право на надбавку за вислугу років, зараховується:
   час роботи на відповідних посадах у державних і комунальних закладах соціального захисту населення України, СРСР та союзних республік СРСР;
   час роботи в державних і комунальних установах, закладах й організаціях, незалежно від підпорядкування, на посадах, визначених п. З цього Порядку, за умови, що оплачують працю таких працівників відповідно до умов оплати праці працівників державних та комунальних установ соціального захисту населення;
   час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а якщо дитина потребує домашнього догляду — період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, або якщо дитина хвора на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), — не більш як до досягнення дитиною 16-річного віку;
   час, відведений на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після направлення на підвищення кваліфікації працював на посадах, визначених п. З Порядку;
   час строкової військової служби, якщо працівник до призову на військову службу працював на посадах, визначених п. З Порядку, в державних і комунальних установах соціального захисту населення, та протягом трьох місяців після звільнення з військової служби (без
урахування часу проїзду на постійне місце проживання; був прийнятий на роботу на одну із зазначених посаду державну, комунальну установу соціального захист\ населення;
   час, коли працівник фактично не працював, але за ник/ згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (у тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу).

Джерело:   Про врахування стажу попередньої роботи // Праця та зарплата. - 2020. - № 12. - С. 8.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Опублікувати коментар