Translate

неділя, 15 жовтня 2023 р.

Коли водія не можна притягнути до відповідальності за керування у стані сп’яніння?

Патрульні поліцейські склали відносно водія адмінпротокол за ст.130 КУпАП через те, що він курував автомобілем ВАЗ 21063 у стані алкогольного сп’яніння. Алкотестер Drager 6810 показав позитивний результат — 1,46% проміле.

Місцевий суд визнав водія винним у керуванні напідпитку та призначив йому штраф у розмірі 17 000 гривень, а також на 1 рік позбавив водійського посвідчення. Однак керманич не погодився з таким рішенням і подав апеляційну скаргу.

Водій не заперечував факт керування авто у стані сп’яніння але зазначив, що діяв в стані крайньої необхідності.

Він пояснив, що був змушений сісти за кермо під час комендантської години на прохання своєї знайомої. Їй терміново потрібно було їхати до хворої матері, яка потребувала невідкладної допомоги — ін`єкції для відновлення артеріального тиску.

Апеляційний суд підтримав позицію водія та зазначив, що хоча й дії водія містять склад адмінправопорушення, проте на нього не може бути накладене стягнення, оскільки правопорушення було вчинено в стані крайньої необхідності, тобто своїми діями він відвертав настання більшої можливої шкоди життю та здоров`ю іншої людини.

Таким чином, було скасовано рішення місцевого суду та закрито справу відносно водія.

За матеріалами інформаційно-юридичного сайту "Я і Закон"

Режим доступу

Бажаєте першими отримувати найактуальніші новини? 

Натисніть "стати прихильником"

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар