Позиція. Чернігівцям, теплопостачальником яких є ТЕЦ, обіцяють зменшити тарифи на тепло на 15-20% починаючи з 2020 року.
Зниження тарифів відбудеться, в разі якщо ТОВ «Фірма «Технова», яка орендує ТЕЦ у Чернігові, візьме участь у проекті Світового банку «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України». Цей проект передбачає масштабну модернізацію теплових мереж міста з метою зменшення втрат і більш ефективного використання тепла.
Проте, за словами керівника центральної групи реалізації проекту Станіслава Терлецького, якщо до 30 листопада міська рада не синхронізує термін оренди ТЕЦ «Технові» з терміном міжнародного кредитування, тобто до 2034 року, Чернігів «випадає» з проекту Світового банку і не отримає 35 мільйонів доларів на модернізацію теплопостачання. Це є зауваженням одного із подписантів угоди про позику Світового банку - НКРЕКП. А Світовий банк вимагає українських партнерів підписати угоду до кінця листопада інакше гроші віддадуть на інші проекти в інші країни.
У разі, ж якщо міська рада таки продовжить оренду – протягом трьох років ТЕЦ проводитиме модернізацію системи. Адже, станом на сьогоднішній день, за словами директора КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТЕХНОВА» Олександра Шевченко, зношеність системи центрального теплопостачання сягає 70%, а тих сум, що закладені у тарифі, не вистачає на проведення капітального ремонту.
Від впровадження проект Світового банку очікується економія палива, води і, звичайно ж, зменшення тарифів для населення.
На що підуть кредитні кошти?
Модернізація центральних теплових пунктів (46 одиниць) – 4,3 мільйони доларів
Встановлення індивідуальних теплових пунктів (127 одиниць) - 4,4 мільйона доларів
Модернізація існуючої і будівництво нової насосної підстанції - 2,8 мільйонів доларів
Ізоляція окремого магістрального трубопроводу – 0, 5 мільйонів доларів
Облаштування закольцовки мереж теплопостачання, будівництво нового магістрального теплопроводу - 10 мільйонів доларів
Облаштування системи диспетчеризації на центральних теплових пунктах із встановленням лічильників тепла - 1, 1 мільйонів доларів
Як додав Олександр Шевченко, даний проект є самоокупним. Крім того, згідно із за твердженою іще в 2015 році додатковою угодою до договору оренди Чернігівської ТЕЦ, всі поліпшення теплових мереж внаслідок модернізації залишаться у власності громади міста.
Тіло кредиту, який бере «Технова», виплачуватиметься протягом 20 років. Окрім цього, підприємство сплачуватиме менш ніж 1% річних.
Громадські активісти висловили застереження, що у разі виникнення у «Технови» фінансових проблем, кредит виплачуватиметься за рахунок зростання тарифів, тобто, за рахунок чернігівців. Однак, як запевнив консультанта проекту Світового Банку в місті Чернігові Айрат Хакімзянов, Світовий Банк не бере жодних гарантій з муніципалітету щодо виплати кредиту. Тобто, у разі неспроможності виплатити суму кредиту, з міського бюджету не будуть витрачатися на це кошти.
Чернігівська ТЕЦ, аби прийняти участь у проекті, надає заставу, що і стало гарантією її платоспроможності. А тариф для населення може змінити лише регулятор, і лише у разі значного зростання долару.
Як додав Шевченко, строк реалізації проект – 3 року. У разі участі у проекті, ТЕЦ почне модернізацію з початку будівельного сезону у 2017 році.
Як зазначили представники проекту Світового Банку, якщо міська рада не продовжить строк оренди ТЕЦ, Чернігів не братиме участь у проекті і в подальшому буде по за увагою будь-яких міжнародних кредиторів.
Відзначимо, що окрім КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТЕХНОВА» на участь у проекті Світового банку подавалася ще одна фірма-теплопостачальник з Чернігова «Облтеплокомуненерго», але, за технічними характеристика, це підприємство не підійшло для участі у проекті.
Немає коментарів:
Дописати коментар