Translate

понеділок, 10 лютого 2020 р.

Щодо надання відпустки в літній період

   Чи може батько малолітньої дитини з інвалідністю, прохідник-вибухотехнік, відпустка якого становить 66 календарних днів, брати відпустку в літній період для оздоровлення дитини?
М. Бондаренко, Донецька обл
.

   Відповідь. Статтею .10 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) визначено порядок надання працівникам щорічних відпусток.
   Відповідно до цієї статті щорічні основна і додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року.
   Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.
   Під час складання графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їхнього відпочинку.
    Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну.
   Якщо працівник виявив бажання використати щорічну відпустку в інший період, ніж передбачено графіком відпусток, це питання має вирішуватися за погодженням сторін трудового договору (між працівником і роботодавцем).
    Статтею 10 Закону визначено певні категорії працівників, яким щорічні відпустки надаються на їхнє бажання у зручний для них час та в літній період.
   Цією статтею Закону не передбачено надання батькові дитини з інвалідністю щорічної відпустки на його бажання у зручний для нього час та в літній період.
   Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки необов'язково має бути першою її частиною.
   Отже, відповідно до ст. 12 Закону батько дитини з інвалідністю має право скористатися можливістю поділу щорічної відпустки на частини в період оздоровлення дитини.
   Поділ відпустки на частини вирішується за домовленістю з роботодавцем.

Джерело: Щодо надання відпустки в літній період // Праця та зарплата. - 2020. - № 4. - С. 12.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар