Чи правомірно нарахувати та виплатити допомогу для вирішення соціально-побутових питань посадовій особі органу місцевого самоврядування у 2020 р., якщо у кошторисі установи на цей рік та розрахунках до кошторису видатки на таку виплату не планувалися?
В, Гайдай, Одеська обл.
В, Гайдай, Одеська обл.
Відповідь. Згідно зі статтею 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» умови оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (зі змінами, далі — постанова № 268) визначено умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 1 постанови № 268 умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених цією постановою, і схем посадових окладів згідно з додатками 48—54 і 57.
Конкретизація умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування має бути врегульована затвердженим кожним органом місцевого самоврядування відповідним положенням.
Згідно з пп. З п. 2 постанови № 268 керівникам органів місцевого самоврядування та їхніх виконавчих органів у межах установленого фонду оплати праці надано право надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу на оздоровлення під час надання щорічної відпустки в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
Порядок, умови та коло осіб, яким може бути виплачено матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, як правило, визначаються згідно з положенням, затвердженим в органі.
Ця матеріальна допомога виплачується за заявою працівника, наприклад у разі скрутного матеріального становища, у зв'язку з тривалою хворобою тощо. Рішення про надання такої матеріальної допомоги ухвалюється керівником відповідного органу виходячи з обставин, викладених у заяві працівника, за наявності коштів на цю мету.
Відповідно до п. 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України головні розпорядники бюджетних коштів ЗДІЙСНЮЮТЬ управління бюджетними коштами в межах установлених органу бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, а також внутрішній контроль за повнотою надходжень, узяттям бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів і витрачанням ними бюджетних коштів.
Джерело: Нарахування та виплата допомоги для вирішення соціально-побутових питань // Праця та зарплата. - 2020. - № 10. - С. 6.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар