Translate

понеділок, 7 лютого 2022 р.

У податковій нагадали, що до 1 травня заробітчани повинні задекларувати доходи отримані за кордоном

 Питання декларування та оподаткування доходів заробітчан прокоментувала начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

– Чи є різниця в оподаткуванні заробітчан, які працюють за кордоном офіційно, та тих, хто трудиться у тіні?
– Сплачувати податки в Україні – це обов’язок усіх громадян, незалежно від того, де вони отримують доходи. Але, якщо людина працювала у країні, в якій діють аналогічні ставки оподаткування доходів фізичних осіб з Україною, то, сплативши податки за кордоном, сплачувати їх у нас не потрібно! На сьогодні це податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%. Якщо за кордоном розмір податків менший, то в Україні доведеться сплатити різницю, якщо такий же – то нічого. Але декларацію про майновий стан і доходи подавати обов’язково, – наголошує Світлана Савчук. – Якщо ж громадянин працював за кордоном не офіційно та не має довідки про отримані доходи, то це не звільняє його від відповідальності задекларувати доходи в Україні. Хто цього не робить, тому загрожує адміністративна відповідальність.– Які саме документи слід подавати для звітності?
– Як правило, досить подання декларації про отримані за кордоном доходи із офіційною довідкою з-за кордону. Це дозволяє нашим фахівцям проаналізувати визначити суму ПДФО і військового збору до сплати на підставі норм Податкового кодексу та міждержавних угод про уникнення подвійного оподаткування.
– До 1 травня залишилося зовсім мало часу. Скільки волинян уже задекларували свої доходи, отримані за кордоном?
– На сьогодні відзвітувалися трохи менше 200 волинян про отримані торік іноземні доходи. Вони задекларували близько 11 мільйонів гривень закордонних доходів. Серед них є мільйонер, котрий зазначив у декларації 5,3 мільйона гривень іноземних доходів і задекларував до сплати 1 мільйон гривень податків.
Сплачені податки не додадуть стажу
– Якщо людина справно сплатила податок із такого доходу, чи вона може розраховувати на зарахування в Україні стажу за це період?
– Ні, декларування доходів не передбачає права на отримання страхового стажу, оскільки страховий стаж розраховується, залежно від сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працедавцем за найманого працівника або ж добровільно – громадянином.

Режим доступу 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар