Translate

понеділок, 2 лютого 2015 р.

Без власної держави немає української нації

Україно, соборна державо,
 Сонцесяйна колиско моя,
 Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях.

      В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День соборності України щороку.
     В Актi злуки проголошувалося: "Однинi воєдино вливаються століттями відiрванi одна від одної частини Єдиної України, Захiдноукраїнська Народна Республiка (Галичина, Буковина Угорська Русь) i Надднiпрянська Велика Україна. Здiйснилися вiковiчнi мрiї, якими жили, i за якi вмирали кращi сини України. Однинi є єдина, незалежна Українська Республіка".
    Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято і відзначають його з 1999 року.
     Напередодні Дня Соборності України, 20 січня, співробітники Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції разом зі своїми підопічними завітали до Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка.
     Про День Соборності України, історію її виникнення розповів співробітник Чернігівського міськвідділу КВІ Лаптій Б.В. і запропонував переглянути документальний фільм по темі, яка викликала зацікавленість присутніх та обговорення.
     Провідний бібліотекар відділу документів з суспільних та гуманітарних наук Лагута І.В. презентувала літературу про перебіг тих подій, що пов’язані з добою Української революції 1917-1921 рр., героїчним боєм під Крутами в час Першої більшовицько-української війни, а саме: невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади, фотоматеріали представлені на книжково-ілюстративних виставках "Без власної держави немає української нації" (До Дня Соборності) та "За волю і долю України" (До Дня пам’яті героїв Крут).
    Завідувачка відділу документів з суспільних та гуманітарний наук Зелинська В.В. розповіла про історію бібліотеки, яка функціонує вже близько 138 років та має у своєму фонді близько 850 тис. документів. Гостям було запропоновано користування унікальним книжковим фондом, безкоштовні тренінги та заняття з основ комп’ютерної грамотності, безкоштовний Інтернет, Wi-Fi зона, різноманітні клуби за інтересами та багато ін. 
     Більшість з присутніх виявили бажання стати користувачами бібліотеки.


Немає коментарів:

Дописати коментар