Translate

середа, 3 лютого 2021 р.

Що необхідно для того щоб отримати державну нагороду «Мати-героїня»

   Я народила п’ятьох дітей, останній дитині вже 20 років. В 2018 році я зібрала всі документи, які треба було, щоб мені видали документи мати-героїня. І вже пройшло 2 роки, а я нічого не отримала. Прошу вашої допомоги, що мені необхідно зробити для отримання цього звання.
Стиренко Тамара Василівна

 

  Адвокат, старший партнер АО «Ліга Права» 

  АЛІНА БРАЖИНЕНКО

   Відповідно до Положення про почесні звання України, затвердженого указом Президента України №476/2001 від 29.06.2001 (із змінами та доповненнями), почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
   Клопотання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», що порушуються органами місцевого самоврядування згідно із заявою жінки, яка претендує на присвоєння такого почесного звання, розглядаються відповідними місцевими державними адміністраціями протягом місяця з дати надходження такої заяви.
   У нагородному листі зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння почесного звання. У нагородному листі про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», до якого додаються підтверджуючі документи, зазначаються дані про кількість дітей, дати народження дітей, місце проживання або місце перебування кожної дитини із зазначенням адреси житла, конкретні заслуги матері у вихованні дітей, а також у відповідних випадках — причини, обставини та дати смерті дітей.
   При представленні до присвоєння почесного звання «Мати-героїня» необхідно надати наступні документи: копію паспорта громадянина України та/або копію паспортного документа іноземця та документа, що підтверджує місце перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України на законних підставах; копії свідоцтв про народження дітей; копії документів про освіту дітей; характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо); виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ; довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років; за наявності та за бажанням матері — копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.
   Слід зауважити, що жінки, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», мають право ще на призначення пенсії за особливі заслуги, у вигляді надбавки до розміру пенсії за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника або за вислугою років. Її розмір становить від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.
   Згідно зі ст. 94 Закону України «Про пенсійне забезпечення», розмір соціальної пенсії для матерів, яким присвоєно звання «Мати-героїня», становить 200 відсотків мінімального розміру пенсії за віком. Зазначена соціальна пенсія призначається непрацюючим непрацездатним громадянам, що не мають права на трудову пенсію.
   Відповідно до указу Президента України від 25 грудня 2007 №1254/2007, жінка, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» відповідно до Закону України «Про державні нагороди України», має право на виплату одноразової грошової допомоги у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
   Звертаю увагу на те, що у разі коли жінка, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», не отримала винагороди впродовж відповідного бюджетного періоду з поважних причин, вона має право звернутися за її отриманням у наступному бюджетному періоді і отримати винагороду, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно таке звання.

Режим доступу 

Немає коментарів:

Дописати коментар