Укрзалізниця виділяє спеціальну бронь для використання військовими, які їдуть у відрядження чи відпустку, щоб кожен Захисник чи Захисниця могли швидше діставатися своїх близьких навіть у піковий сезон.
В Укрзалізниці повідомили про запуск гарячої лінії для військовослужбовців та нагадали алгоритм придбання ними квитків зі спецрезерву.
Отже, що таке спеціальна бронь для військових?
- Її розподіляють військові комендатури.
- Йдеться про мінімум 4 купейних та 4 плацкартних місця на кожному рейсі.
- Їх використовують, наприклад, якщо військовий дізнався про свою відпустку в останній момент і квитки у вільному продажі вже закінчились.
- Такі квитки поступають у вільний продаж виключно після того, як будуть задоволені всі заявки від військових (не раніше, ніж за 6 годин до відправки поїзда).
Для придбання квитків із “військової” броні необхідно звернутися до чергового по вокзалу, який спрямує пасажира до військової комендатури (комендатури знаходяться у Львові, Рівному, Ужгороді, Івано-Франківську, ст. ім. Т. Шевченка, Знамʼянці, Одесі, Миколаєві, Подільську, Харкові, Полтаві, Конотопі, Києві, Житомирі, Козятині, Жмеринці, Дніпрі, Запоріжжі та Покровську) або зателефонувати до Контактного центру Укрзалізниці на спеціально виділену гарячу лінію за номером 0 800 503 222 (оператори детально проконсультують пасажира по всьому процесу).
Після цього:
- у військовій комендатурі пасажиру по предʼявленню військового квитка та документа, що підтверджує необхідність здійснити поїздку саме в конкретний день (посвідчення про відрядження, відпускний квиток), видають талон на придбання квитка;
- даний талон треба предʼявити касиру у спеціалізованій касі для військових або в будь-якій касі на будь-якому вокзалі – за ним пасажиру виведуть з-під спеціальної броні квиток і тут же його можна придбати.
“Спеціальна бронь на місця знімається за 6 годин до відправлення поїзда: щоб встигнути отримати талон і придбати квиток – рекомендуємо приїжджати на вокзал за 8 годин до відправлення поїзда або раніше”, – зауважили в Укрзалізниці.
Також там додали, що якщо в місті, де перебуває військовий, немає комендатури:
- скористатись спеціальною бронею можна також у всіх касах за предʼявлення ВПД (військового проїзного документа), який дає право на безкоштовну поїздку;
- отримати цей документ військовослужбовці можуть у своїх частинах.
У компанії зазначили, що на більшості напрямків квитки за “військовою бронею” є в наявності у достатній кількості безпосередньо до дня відправлення.
“Якщо ж трапиться, що усі броні розібрано – а таке може статися на пікових напрямках у пікові періоди, особливо коли військовослужбовець дізнається про свою відпустку в той же день, коли слід вже їхати – ми готові шукати можливості перевезти військовослужбовців в індивідуальному порядку. На виділеній спеціально для цього гарячій лінії за номером 0 800 503 222 можна отримати консультацію з усіх можливих рейсів, пересадочних маршрутів, адреси всіх комендатур, кас для військовослужбовців та інформацію щодо спеціалізованої броні на квитки”, – підкреслили в УЗ.
За матеріалами інформаційного порталу "Юридичний факт"
Режим доступуБажаєте першими отримувати найактуальніші новини?
Натисніть "стати прихильником"
Немає коментарів:
Дописати коментар