На підприємстві відбулася реорганізація через приєднання його до іншого. Усі працівники були переведені до підприємства-правонаступника.
Як розрахувати середню зарплату працівникові, який іде у відпустку?
В. Романцова, Миколаївська обл.
Відповідь. За частиною 3 ст. 36 КЗпП зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації трудового договору не припиняє.
У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) трудовий договір працівника продовжується (ч. 4 ст. 36 КЗпП).
Як розрахувати середню зарплату працівникові, який іде у відпустку?
В. Романцова, Миколаївська обл.
Відповідь. За частиною 3 ст. 36 КЗпП зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації трудового договору не припиняє.
У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) трудовий договір працівника продовжується (ч. 4 ст. 36 КЗпП).
Тобто нарахування середньої заробітної плати в усіх випадках її обчислення проводиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок).
Відповідно до п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки та компенсації за невикористану відпустку проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористану відпустку.
Згідно з п. З Порядку для обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки враховуються: основна заробітна плата (оклад, тарифна ставка), доплати, надбавки, премії, що не мають одноразового характеру, індексація, виплати за час, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, та допомога по тимчасовій непрацездатності.
Виплати, які не враховуються для обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження, визначені п. 4 Порядку.
Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки проводиться діленням сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством). Одержаний результат множать на число календарних днів відпустки (п. 7 Порядку).
Якщо працівника переведено (за його згоди) на інше підприємство, в установу, організацію відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП. то це є підставою для припинення трудового договору.
У такому випадку розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження відповідно до Порядку визначатиметься за новим місцем роботи.
Пунктами 25—30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266), визначено особливості обчислення середньої заробітної плати для призначення допомоги по вагітності та пологах, допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця.
Відповідно до п. 25 Порядку № 1266 розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому стався страховий випадок.
Отже, якщо відповідно до ч. 3 ст. 36 КЗпП у разі реорганізації підприємства (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) трудовий договір працівника продовжується. розрахунковий період для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності визначається із урахуванням періоду роботи за попереднім місцем роботи.
У разі припинення трудового договору розрахунковий період визначатиметься за новим місцем роботи.
Джерело: Обчислення середньої зарплати в разі реорганізації підприємства // Праця та зарплата. - 2020. - № 2. - С. 8.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41
Немає коментарів:
Дописати коментар