Translate

четвер, 6 серпня 2020 р.

Про порядок повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу

    У який строк роботодавець зобов'язаний подати до податкової служби повідомлення про прийняття працівника на роботу типу «скасовуюче»?
    Яку відповідальність установлено за несвоєчасне подання роботодавцем повідомлення про прийняття працівника на роботу?
О. Любомир, м. Дніпро

    Відповідь. Частиною 3 ст. 24 КЗпП визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.    З урахуванням положень цієї статті було ухвалено постанову Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» (далі — постанова № 413).
    Норми ст. 24 КЗпП та постанови № 413 поширюється на всі випадки, коли працівник виконує роботу на умовах трудового договору, при цьому працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення Державної податкової служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу.
   Пунктом 2 додатка до постанови № 413 установлено реквізити, які надають можливість подати уточнююче повідомлення в разі допущення помилки роботодавцем або потреби внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу («початкове» або «скасовуюче»).
   Тобто, якщо роботодавцем було подано повідомлення про прийняття працівника на роботу, але працівник так і не став до виконання обов'язків, роботодавець подає повідомлення про прийняття працівника на роботу типу «скасовуюче».
  При цьому положеннями постанови № 413 не передбачено строку подачі повідомлення про прийняття працівника на роботу типу «скасовуюче».
  За невиконання ст. 24 КЗпП та постанови № 413 установлено фінансову відповідальність юридичних та фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю (ст. 265 КЗпП).
  Статтею 265 КЗпП передбачено, що порядок накладання штрафів за порушення законодавства про працю, передбачених ч. 2 ст. 265 КЗпП, визначається Кабінетом Міністрів України.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 р. № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення» визначено порядок і механізм накладення на суб'єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю посадовими особами Держпраці.

Джерело:  Про порядок повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу // Праця та зарплата. - 2020. - № 16. - С. 10-11.
Газета знаходиться у відділі документів із гуманітарних наук ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка за адресою просп. Миру, 41

Немає коментарів:

Дописати коментар