Щоб не поглиблювати невдоволення українців вибірковим призовом, нардеп Дубінський пропонує мобілізувати осіб, заброньованих за органами державної влади чи місцевого самоврядування, які на сьогодні згідно із законодавством мобілізації не підлягають.
Разом із законопроєктом щодо мобілізації народних депутатів нардеп Олександр Дубінський подав до Верховної Ради проєкт закону “Про внесення змін до деяких законів України (щодо справедливої мобілізації громадян України)”.
У пояснювальній записці до документа він зазначає, що на сьогодні згідно із законодавством призову на військову службу під час мобілізації не підлягають військовозобов’язані, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за:
- органами державної влади;
- іншими державними органами;
- органами місцевого самоврядування.
За його словами, це створює несправедливе ставлення для виконання конституційних обов’язків всіма громадянами України.
У зв’язку з цим нардеп пропонує створити правові підстави для обов’язкового перебування військовозобов’язаних осіб на військовій службі під час мобілізації з числа:
- держслужбовців;
- посадовців органів державної влади;
- посадовців інших державних органів та органів місцевого самоврядування.
Для цього він радить внести зміни до закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо виключення з нього норми, якою передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування. А також – до закону “Про державну службу” та інших законів щодо заборони військовозобов’язаним особам претендувати на зайняття посади та перебувати на держслужбі, перебувати на посадах в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо така особа не перебувала на військовій службі під час мобілізації не менше шести місяців.
“Ця заборона не поширюватиметься на військовозобов’язаних, яким згідно закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації”, – уточнює автор законопроєкту.
Також він додає, що вказані у законопроєкті особи зобов’язані протягом 9-ти місяців після набрання їм чинності підтвердити перебування на військовій службі під час мобілізації не менше 6-ти місяців документами, перелік яких затверджено Кабміном.
“В разі непідтвердження перебування на військовій службі під час мобілізації не менше шести місяців особи, що перебувають на посадах в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, підлягають звільненню”, – додає депутат.
У разі прийняття даного закону він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
За матеріалами інформаційного порталу "Юридичний факт"
Режим доступуБажаєте першими отримувати найактуальніші новини?
Натисніть "стати прихильником"
Немає коментарів:
Дописати коментар